Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Rybársky vlasec patrí k najdôležitejším súčastiam rybárskeho prútu. Pretože môžete mať najlepšiu udicu, najpevnejší háčik a najchutnejšiu nástrahu, ale ak sa vám roztrhne rybársky vlasec, vytúženého úlovku sa nedočkáte a doslova vám prepláva pomedzi prsty. Preto buďte pozorní a pri výbere rybárskeho vlasca zohľadňujte najmä faktory ako prieťažnosť, pevnosť a odolnosť.

Náš sortiment zahŕňa rybársky vlasec Stiff Line, ktorý je vyrobený zo štyroch polyetylénových vlákien s vysokou molekulovou hmotnosťou a najužším výpletom. Je obľúbený pre menší priemer, vyššiu pevnosť a odolnosť (vďaka špeciálnej impregnácií) a takmer žiadnu prieťažnosť. Vďaka tomu zaznamenáte záber aj na veľké vzdialenosti. Rybársky vlasec Stiff Line je špeciálne navrhnutý na lov kaprov pri extrémnych podmienkach. Zaiste uvítate jeho odolnosť voči poškodeniu či roztrhnutiu alebo oderom.

Rybársky vlasec

Rybári si pochvaľujú aj rybársky vlasec Link Line, ktorý nájdete v našej ponuke v niekoľkých prevedeniach. Oceňujú vysokú pevnosť v uzle, odolnosť voči oderom aj prírodným vplyvom (UV žiarenie, slaná voda a pod.). Spomenieme aj nízku prieťažnosť, optimálnu tvrdosť a rýchle potápanie. Rybársky vlasec Link Line je dobre viditeľný v tme a má nízku viditeľnosť vo vode. Rýchlo sa potápa a hodí sa pre viac i menej náročné rybačky v rôznych prostrediach. Obstojí pri nahadzovaní na krátke aj dlhé vzdialenosti.

Rybársky vlasec Link Line máme v niekoľkých farbách (fluo žltá, jemná zelená, fluo červená). Výraznejšie farby vám umožnia sledovať pohybovanie nástrahy vo vode a zároveň signalizujú záber či akýkoľvek kontakt. Na lov tzv. opatrnejších (vizuálne loviacich) rýb volia rybári číry rybársky vlasec. Ide o ryby (boleň, jalec a i.), ktoré majú dobrý zrak a často vytrvalo sledujú nástrahu a pri akomkoľvek podozrení zutekajú.

Nepodceňujte ani navinutie rybárskeho vlasca na cievku. Pri dôslednom navinutí vám bude odmenou plynulé krútenie podľa aktuálnej potreby.