Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Feeder udice a prúty

Feeder udice a prúty sú určené na feeder lov všetkých druhov rýb – menších aj väčších (dokonca aj tých najbojovnejších). A to v mierne stojatých vodách aj v silnom prúde. Používajú sa najmä pri love na dne, teda ak sa záťaž nachádza na dne.

Základnou charakteristikou feeder udíc sú tenšie, pružné, ohybné a vymeniteľné špičky vložené do konca prúta, na ktorých rybár pozoruje záber ryby. Pri love na feeder však dokážete spozorovať vďaka chveniu a ohýbaniu špičky nielen prehltnutie nástrahy s háčikom, ale už aj jej ochutnávanie. Čiže budete mať oveľa viac záberov ako pri klasickom rybárčení. Feeder udice/prúty sa vyznačujú aj veľkým množstvom malých očiek. Práve tie pri love zaisťujú výbornú akciu po celej dĺžke prúta.

Ak chcete mať istotu, že domov sa nevrátite bez úlovku, feeder udice sú ideálnou voľbou. Sú skvelým riešením aj pri love rýb, ktoré sú opatrné (pustia nástrahu pri väčšom odpore) alebo sa zdržiavajú pri dne.

Rozdelenie feeder prútov

Feeder prúty sú vhodné pre skúsených rybárov. Máme dve kategórie podľa vrhacej záťaže:- tvrdé (heavy) feeder prúty – na veľké vodné plochy (kde je potrebné ďaleké a presné nahadzovanie), ale aj na rýchlo tečúce rieky (kde je potrebné ukotvenie nástrahy s väčšou záťažou),- stredné tvrdé (medium) feeder prúty – vhodné na väčšie vodné plochy,Pri výbere si všímajte parametre ako dĺžka, vrhacia záťaž, počet špičiek a očiek, transportná dĺžka a hmotnosť.Pre úspešnú rybačku však nestačia iba silné a rýchle feeder prúty (resp. feeder udice/feederové udice) s rýchlou reakčnou schopnosťou a pevným vyvážením. Nemenej dôležitým prvkom je kvalitný naviják s citlivou brzdou a tenký, ale pevný vlasec s malou prieťažnosťou. Pri výbere vám radi pomôžeme.