Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Tyč na podberák

Tyč na podberák je neodmysliteľnou pomôckou pri rybárčení. Bez ohľadu na to, či lovíte z brehu alebo člna, v stojatých alebo prudších vodách.

Tyč na podberák je najčastejšie dostupná v dvojdielnom/trojdielnom prevedení a dá sa rozložiť. Jednotlivé diely do seba perfektne zapadnú a spoľahlivo držia pokope (nehrozí ich oddelenie). To zaiste oceníte v prípade väčších rýb, ktoré sa vám budú metať v podberáku. Tyč na podberák je zvyčajne zakončená univerzálnym závitom s možnosťou pripojenia podberákových  hláv, kŕmnej lopatky.

Naša ponuka zahŕňa tyč na podberák Snatch v niekoľkých modelových prevedeniach. Sú vyrobené z vysokomodulového japonského uhlíkového vlákna TORAY s vypletaním PLANE 3/3. Ich spojka je vyrobená z leteckého hliníka.

Zopár rád a tipov, ako si vybrať správnu tyč na podberák?

  • Tyč na podberák musí sedieť s podberákovou hlavou. Viacero tyčí má rukoväť osadenú univerzálnym závitom, ktorý je kompatibilný s väčšinou podberákových hláv.
  • Vyberte si tyč na podberák vyrobenú z ľahkého a zároveň pevného aj odolného materiálu a s kvalitnou povrchovou úpravou. Zamedzí škrabancom aj korózií.
  • Podberák by mal mať nízku hmotnosť a perfektne vyváženie.
  • Zloženie jednotlivých tyčí by malo byť jednoduché a rýchle, bez zdĺhavej montáže. Tyč na podberák nech sa komfortne ovláda – jednoducho povedané, aby vás nesklamala v rozhodujúcej chvíli, keď ulovenú rybu vyťahujete na breh.
  • Rybári obľubujú tyč na podberák so závitom, vďaka ktorému si sami zvolia dĺžku rukoväte.
  • Uhlíková rúčka bráni vykĺznutiu pri manipulácií s tyčou.
Tyč na podberák sa štandardne dodáva s vodoodolným ochranným puzdrom, ktorý prispieva k ich bezpečnej preprave aj úschove.