Zobrazených 1–25 z 26 výsledkov

Rybárske podberáky sú pomôcky pri rybolove, ktoré stanovuje zákon. To znamená, že každý rybár počas lovu musí mať pri sebe ako povinnú výbavu aj rybársky podberák. Pozostáva zo sieťovanej hlavy, ktorá je zvyčajne pripevnená na podberákovú tyč.

Za nás určite odporúčame podberákovú hlavu Snatch, ktorá má zosilnený rám a špeciálne tvarované rohy pre zvýšenie tuhosti celej konštrukcie. Oceníte aj odolnú sieťku vyrobenú zo špeciálneho vlákna, a to bezuzlovým spôsobom. Vďaka tomu sa do nej nezamotá háčik či koncová montáž. Hĺbka sieťky prispieva k pohodlnejšej manipulácií s menšími aj väčšími rybími úlovkami.

Rybárske podberáky a príslušenstvo

Rybárske podberáky by boli neúplne bez podberákovej tyče. U nás máte na výber 2 alebo 2,8 metrovú tyč pozostávajúcu z dvoch dielov. Je vyrobená z vysokomodulového uhlíkového vlákna TORAY. Dodávame ju v kvalitnom ochrannom puzdre. Nerozložená tyč je vhodná na podoberanie z člnu.

Aby vám rybárke podberáky nenarobili neporiadok v kufri auta alebo aby nedošlo k ich poškodeniu či znehodnoteniu – dávame do pozornosti aj tašku na podberákovú hlavu. Ide o prenosné vodoodpudivé puzdro so zipsom, do ktorého sa zmestia až dve podberákové hlavy. Puzdro má taktiež rúčky na pohodlné nosenie a prepravu podberákov.

Nezabúdajte, že rybárčenie nie je iba o fáze čakania na úlovok a následnej akcie, t. j. ulovenia ryby. Kľúčovým a kritickým momentom je totiž bezpečné podoberanie ryby a správna manipulácia s rybou za účelom jej vytiahnutia na breh. Neriskujte, že sa vaša rybia odmena vyšmykne a odpláva do ďalekých hlbín. Taktiež neriskujte poškodenie rýb či dokonca zranenie vás – rybára. Preto stavte na pevné a odolné rybárske podberáky a ostatné príslušenstvo, ktoré uľahčia poslednú fázu rybárčenia – vytiahnutie ryby na pevninu.

Nezabúdajte, že veľkosť podberáka, hĺbka aj jeho typ majú byť prispôsobené veľkosti a typu rýb, ktoré plánujete uloviť.